پخش فایل های صوتی و تصویری توسط USB در PS4

پخش فایل های صوتی و تصویری توسط USB در PS4

پخش فایل های صوتی و تصویری توسط USB در PS4

1397/01/18 19:49:58
59956
0 391

 برای شروع، فلش USB خود را به کامپیوتر خود متصل کرده و آنرا به FAT32 یا exFAT فرمت نمائید. به این دلیل که کنسول PS4 از سیستم‌فایل NTFS پشتیبانی نکرده و امکان اجرای فایل‌هایی که روی چنین سیستم‌فایلی ذخیره شده باشند را ندارد.
البته بسیاری از فلش‌های USB بصورت پیش‌فرض با فرمت exFAT تولید می‌شوند که در آن صورت نیازی به تغییر فرمت آن نخواهید داشت.

 

حتما فایل‌های خود را در یک پوشه قرار دهید.

شرکت سونی در این رابطه بطور صریح در جایی صحبت نکرده و همین موضوع منجر شده تا بسیاری از کاربران این کنسول از این موضوع بی‌اطلاع باشند.
موضوع از این قرار است، زمانی‌که شما فایل صوتی یا ویدیویی مورد نظرتان را مستقیماً در شاخه‌ی اصلی (root) فلش USB خود ذخیره کرده و آنرا به کنسول متصل کنید، PS4 فایل شما را پیدا نخواهد کرد!
برای این منظور شما می‌بایست پوشه‌ای را ابتدا روی فلش خود ایجاد کرده و فایل‌ها را درون آن قرار دهید. مثلا برای فایل‌های صوتی پوشه‌ای را با نام “Music” و برای ویدیوهای‌تان نیز پوشه‌ای با نام “Videos” ایجاد نمایید. در اینصورت PS4 براحتی فایل‌های چندرسانه‌ای شما را شناسایی و اجرا خواهد کرد.

 

از برنامه‌ی Media Player کنسول استفاده کنید.

بعد از اینکه فایل‌های خود را درون فلش ذخیره کردید، آنرا با احتیاط (safely remove) از کامپیوتر جدا کرده و به کنسول متصل کنید.
سونی برای پخش فایل‌های چندرسانه‌ای بر روی PS4 اپلیکیشنی را با نام Media Player ارائه داده که یک پخش‌کننده‌ی کامل برای این منظور محسوب می‌شود.

این اپلیکیشن را می‌توایند با مراجعه به فروشگاه PlayStation Store بطور رایگان دریافت و نصب نمائید. وارد این برنامه شوید و درایو USB مورد نظر را انتخاب کنید. حال فایل‌های مورد نظرتان را می‌توانید مشاهده کرده و به اجرای آنها بپردارید.
زمانی‌که ویدیویی در حال پخش است، از دکمه‌های L2 و R2 برای عقب یا جلو بردن آن می‌توانید استفاده کنید. و از دکمه‌ی Option کنترلر می‌توانید وارد بخش کنترل‌پنل تنظیمات پخش برنامه شوید. برای مشاهده‌ی اطلاعات فایل در حال پخش نیز از دکمه‌ی مثلث استفاده نمائید.
زمانی‌که فایل صوتی را در حال پخش دارید و همزمان در بازی نیز هستید، دکمه‌ی PlayStation را نگه دارید تا منوی پخش‌کننده برای شما در بازی نمایان شود تا بتوانید آنرا از همانجا نیز کنترل کنید.

 

پخش فایل‌های‌تان از طریق DLNA یا Plex Server

تا اینجا نحوه‌ی اجرای فایل‌ها از طریق USB را مطالعه کردیم، اما اگر شما قصد ندارید فایل‌های خود را درون فلش USB ذخیره کرده و آنرا به PS4 متصل کنید، می‌توانید از راه دیگری نیز آنرا انجام دهید.
خوشبختانه PS4 قابلیت اتصال به یک سرور DLNA را دارد و با ایجاد کردن یک شبکه‌ی کوچک خانگی یا از طریق دیوایسی که قابلیت ارسال بر روی بستر DLNA را دارا باشد، فایل‌های صوتی و ویدیویی‌تان را مستقیما روی کنسول PS4 استریم کنید.
همچنین این موضوع از طریق سرور Plex نیز قابل اجراست که امکان اجرای فایل‌های شما مستقیما از طریق آن فراهم خواهد بود. Plex خوشبختانه اخیرا برای دارندگان کنسول PS4 رایگان شده و برای دسترسی به سرور آن نیازی به اشتراک Plex Pass نخواهید داشت.

امیدواریم از این مطلب آموزشی استفاده خوبی کرده باشید و حتما با کامنت های خود ما را از نظرات مفیدتان بهره مند نمایید.

 


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.