آموزش: نحوه‌ی مدیریت و افزایش فضای هارد در کنسول XBOX ONE

آموزش: نحوه‌ی مدیریت و افزایش فضای هارد در کنسول  XBOX ONE

آموزش: نحوه‌ی مدیریت و افزایش فضای هارد در کنسول XBOX ONE

1396/02/04 19:44:14
13996
0 56

آموزش: نحوه‌ی مدیریت و افزایش فضای هارد در XBOX ONE

کنسول Xbox One مایکروسافت بطور پیش‌فرض دارای یک هارد داخلی با ظرفیت ۵۰۰GB است که برای ذخیره و نصب بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها و فایل‌های چندرسانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بی‌شک این مقدار فضا برای برخی از بازی‌ها همچون Halo و امثال آن دارای حجم بسیار سنگینی گاها تا حدود ۶۲GB هستند که بالتبع موجب پرشدن فضای هارد دیسک خواهند شد. در این مطلب قصد داری به آموزش نحوه‌ی افزایش و مدیریت فضای هارد داخلی این کنسول بپردازیم تا بتوانید از بازی‌های بیشتری بر روی آن برخوردار باشید.

 

افزایش فضای ذخیره‌سازی Xbox One به کمک یک هارد جانبی :

یکی از راه‌های بسیار ساده و در دسترس، امکان نصب یک هارد اکسترنال به کنسول Xbox One است که خوشبختانه مایکروسافت این ویژگی را برای گیمرهای این کنسول فراهم آورده است. تنها کاری که شما باید انجام بدهید، وصل کردن هارد جدید توسط یک کابل USB به کنسول است تا به‌عنوان یک درایو جدید در آن شناسایی گردد. متاسفانه راهی وجود ندارد تا بتوانید هارد داخلی را تعویض کرده و آنرا با یک هارد داخلی ظرفیت بالا جابجا کنید. اما می‌توانید یک هارد با ظرفیت ۲TB را به‌راحتی به کنسول خود متصل کرده و با خیال آسوده بازی‌ها و اپلیکیشن‌های بیشتری را روی آن ذخیره و نصب نمائيد.

 

حذف بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها و دیتاهای ذخیره‌ي بازی‌ها به‌منظور افزایش فضا :

بازی‌ها معمولا فضای زیادی را مصرف می‌کنند و این موضوع برای بازی‌هایی با گرافیک بالاتر دوچندان نیز خواهد بود. برای اینکه بدانید بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که نصب کرده‌اید چه میزان از فضای هارد داخلی کنسول‌تان را استفاده کرده‌اند، تنها کافیست به بخش My Games & Apps واقع در صفحه‌ی Home بروید تا در آنجا به لیست بازی‌ها و برنامه‌های نصب شده و اطلاعات مربوط به حجم آنها مطلع گردید.

برای مشاهده‌ی جزئیات و اطلاعات بیشتر راجع به بازی مورد نظرتان یا حذف آن نیز می‌توانید آنرا انتخاب کرده و دکمه‌ی Menu بر روی کنترلر را بفشارید. سپس گزینه‌ی Manage Game را انتخاب کنید تا اطلاعات کاملی از میزان فضای اشغال شده توسط آن بازی را مشاهده نمائيد. برای حذف بازی و دیتای ذخیره‌های آن نیز می‌توانید Manage All > Uninstall All from here را انتخاب نمائيد. همچنین در صورت نصب بودن یک هارد اکسترنال نیز در همین صفحه می‌توانید به انتقال و جابجایی بازی‌ها بین هارد داخلی و اکسترنال بپردازید.
البته در صورتی که دیتاهای بازی‌های‌تان را حذف کنید، با توجه به اینکه یک نسخه از آنها بر روی سرورهای مایکروسافت ذخیره می‌شوند، همواره قادر خواهید بود که آنها را مجددا دانلود و بازیابی نمائيد.

شما می‌توانید بازی‌ها و اپلیکیشن‌هایی که بر روی هارد داخلی یا هارد اکسترنال نصب کرده‌اید را براساس حجم یا تاریخ نصب‌شان مرتب‌سازی کرده و اقدام به حذف آنها کنید. البته توجه داشته باشید که برخی از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض و ضروری که مایکروسافت بر روی کنسول نصب کرده همچون مایکروسافت اج، قابل حذف شدن نیستند و بالتبع دسترسی به منوی مدیریت آنها نخواهید داشت.
همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، کنسول Xbox One امکان ارتقاء فضای هارد داخلی را به گیمرد نمی‌دهد اما از طرفی این امکان را فراهم کرده تا به‌راحتی بتوانید یک هارد اکسترنال را به آن متصل کرده و اقدام به افزایش فضای کنسول نمائيد.

امیدواریم از این مطلب آموزشی استفاده خوبی کرده باشید و حتما با کامنت های خود ما را از نظرات مفیدتان بهره مند نمایید.

 

 


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.