آموزش انجام عملیات Fresh Update برای کنسول PS4

آموزش انجام عملیات Fresh Update برای کنسول PS4

آموزش انجام عملیات Fresh Update برای کنسول PS4

1397/01/11 21:35:26
5897
0 42

عبارت Fresh Update که به معنای “به روز رسانی تازه” شناخته می‎شود، عملیاتی است که کاربران با استفاده از آن می‎توانند یک فایل به روز رسانی را دوباره از پایه بر روی کنسول خود نصب کنند. در این مطلب قصد داریم نحوه نصب Fresh Update بر روی کنسول PS4 را به کاربران عزیز توضیح دهیم و در ادامه مطلب توضیحاتی درباره این عملیات و کاربرد آن مشاهده خواهید کرد.

درباره Fresh Update بیشتر بدانید

حتما در محیط امن (Safe Mode) کنسول خود گزینه‎ای به نام “Reinstall System Software” دیده‎اید. این گزینه به کاربران اجازه می‎دهد تا عملیات به روز رسانی تازه را بر روی کنسول خود انجام دهند. این عملیات، تمامی محتویات یک کنسول را بصورت کامل حذف می‎کند و قادر به برگرداندن اطلاعات کنسول نخواهید بود بنابراین قبل از استفاده از این آموزش از کنسول خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نکته: بهتر است به جای تهیه نسخه پشتیبان، فایل‎های مورد نیاز خود را بر روی یک حافظه جانبی قرار دهید و بعد از انجام Fresh Update آن‎ها را دوباره برگردانید. زیرا عملیات تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی آن بر روی کنسول پیشنهاد نمی‎گردد.

فواید این عملیات چیست؟

ممکن است دیده باشید گاهی اوقات یک کنسول بطور غیر عادی‎ای کند می‎شود و یا برخی مواقع هنگ می‎کند. با انجام به روز رسانی تازه این مشکلات بطور کامل رفع می‎شوند و از نظر نرم افزاری انگار یک کنسول را تازه خریداری کرده‎اید. البته پیشنهاد می‎شود کاربران در روز اولی که کنسول خود را خریداری کرده‎اند نیز این عملیات را انجام دهند.

همچنین بعد از تعویض یا ارتقاء حافظه داخلی یک کنسول PS4 نیز حتما باید این کار را انجام دهید زیرا اگر فایل به روز رسانی عادی را جهت نصب استفاده کنید، کنسول قادر به انجام عملیات نخواهد بود و Error دریافت خواهید کرد. بنابراین بعد از تعویض حافظه داخلی کنسول نیز از این آموزش استفاده کنید.

مراحل کار به چه صورت است؟

 1. فایل به روز رسانی Fresh را دانلود کنید.
 2. فایل دانلود شده را به PS4UPDATE.PUP تغییر نام دهید.
  3. فایل را به پوشه‎ای به نام UPDATE انتقال دهید.
   4. پوشه UPDATE را به پوشه دیگری به نام PS4 انتقال دهید.
 5 .پوشه PS4 را به محیط اصلی یک فلش مموری (FAT32) انتقال دهید.
6. فلش مموری را به درگاه USB کنسول خود وصل کنید.
 7. وارد محیط امن (Safe Mode) کنسول خود شوید.
8. گزینه Initialize PS4 (Reinstall System Software) را انتخاب کنید.
9.فایل به روز رسانی را تائید کرده و صبر کنید تا عملیات نصب تمام شود.

 نکته: در صورتی که حافظه داخلی کنسول خود را تعویض کرده‎اید، نیازی به انجام مراحل 7 و 8 ندارید زیرا محیط Safe Mode در صورت تعویض حافظه کنسول (برای اولین بار) نمایش داده نمی‎شوند و تنها فایل Fresh Update را از شما درخواست می‎کند که پس از اتصال فلش مموری به کنسول و انتخاب گزینه OK عملیات نصب فایل آغاز خواهد شد.


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.