آموزش استفاده از هارد اکسترنال در PS4

آموزش استفاده از هارد اکسترنال در PS4

آموزش استفاده از هارد اکسترنال در PS4

1396/05/05 15:32:27
110728
0 30

طبق آخرین اخبار دنیای بازی با عرضه شدن آپدیت 4.50، شما می‌توانید از یک هارد اکسترنال برای نصب بازی‌ها و اپلیکیشن‌های خود در پلی استیشن 4 استفاده کنید. توجه داشته باشید که هارد اکسترنال شما حتما باید حداقل مجهز به USB 3.0 و حداقل فضای آن نیز 250 گیگابایت و حداکثر فضا، 8 ترابایت باشد. برای این که هارد خود را به فضای نصب بازی‌های خود تبدیل کنید، قدم‌های زیر را دنبال کنید.
قبل از هر چیز، دقت کنید که پلی استیشن 4 تنها هاردهای با فرمت exFAT را شناسایی می‌کند، پس قبل از شروع، هارد خود را به یک کامپیوتر متصل کرده و فرمت آن را به exFAT تغییر دهید. برای این کار، کافی است روی آیکون هارد خود در کامپیوتر راست کلیلک کرده و گزینه Format را بزنید و سپس فرمت هارد خود را روی exFAT بگذارید و هارد را فرمت کنید.
هارد اکسترنال ps4
اکنون هارد را به پلی استیشن 4 خود متصل کنید و سپس در تنظیمات کنسول، به بخش Devices رفته و گزینه USB Storage Devices را انتخاب کنید. مشاهده می‌کنید که هارد شما توسط کنسول شناسایی شده است. اکنون روی گزینه Format as Extended Storage بزنید و منتظر بمانید تا کنسول، هارد شما را برای نصب بازی‌ها آماده کند.
هارد اکسترنال PS4
پس از این کار، هارد شما، به عنوان درایو اصلی برای نصب بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها شناخته خواهد شد و دیگر توسط دستگاه دیگه‌ای قابل شناسایی و استفاده نیست، پس نمی‌توانید بازی‌های خود را مستقیما از روی کامپیوتر خود، روی هارد اکسترنال کپی کنید! همچنین، تنها می‌توانید بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها را روی هارد نصب کنید و اطلاعاتی چون فایل‌های ذخیره بازی‌ها و اسکرین‌شات‌های شما درون کنسول ذخیره خواهند شد.
هارد اکسترنال ps4
همچنین در منوی Storage، می‌توانید درایو اصلی خود را انتخاب کنید که پس از اتصال هارد، به صورت پیش فرض، هارد اکسترنال شما خواهد بود. با انتخاب هر کدام از هاردها، می‌توانید وارد آن‌ها شده و محتویات آن‌ها را مشاهده کنید.
هارد اکسترنال PS4
برای انتقال بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها از هارد داخلی کنسول، به هارد اکسترنال، وارد هارد داخلی شده و گزینه Applications را انتخاب کنید تا لیست بازی‌ها و اپلیکیشن‌های شما نمایش داده شود. در اینجا، با زدن دکمه Option، گزینه Move to Extended Storage را انتخاب کنید و پس از انتخاب بازی‌های مورد نظرتان، گزینه Move را انتخاب کنید و صبر کنید تا بازی‌های شما منتقل شوند که با توجه به حجم آن‌ها، مدت زمان این کار متغیر است.
هارد اکسترنال PS4
دقت کنید که بازی‌های در حال نصب، تا زمانی که نصب نشده باشند، قابل انتقال نیستند.
هارد اکسترنال PS4
برای جدا کردن هارد خود نیز ساده‌ترین کار، استفاده از Quick Menu است. با نگه داشتن دکمه PS و احضار Quick Menu، گزینه Sound/Devices را انتخاب کنید و روی عبارت Stop Using Extended Storage بزنید.
هارد اکسترنال PS4
شما با آپدیت 4.50 می‌توانید بازی‌های خود را از یک کنسول به کنسول دیگر منتقل کنید. برای این کار کافی است هارد خود را که حاوی بازی‌هایتان است از کنسول جدا کرده و به کنسول دیگر متصل کنید. اما توجه داشته باشید که باید حتما از اکانتی استفاده کنید که بازی‌ها را خریداری کرده است.برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.