بعد از 10 سال طلسم چالش Haloo 3 trick/glitch - the cage شکسته شد.

بعد از 10 سال طلسم چالش Haloo 3 trick/glitch - the cage شکسته شد.

بعد از 10 سال طلسم چالش Haloo 3 trick/glitch - the cage شکسته شد.

1396/03/03 22:43:46
3724
0 21

در جدید ترین اخبار بازی و به گزارش سایت Kotaku ، در سال 2008 فردی با نام کاربری OTfor2 موضوعی در یک فروم با نام «سطح Sierra 117، داخل اتاق خالی شوید» ایجاد کرد. برای سال‌ها، طرفداران Halo در تلاش برای انجام این ماموریت بودند اما هیچ‌کس نمی‌توانست آن را کامل کند‌…
در بخش Halo Community، تصویری با عنوان «Tricking Challenges» وجود دارد که بازیکنان را به انجام دادن ماموریت‌های به نظر امکان ناپذیر دعوت می‌کند. به همین ترتیب چالش «‌قفس» به وجود آمد، این چالش بسیار سخت از بازیکنان می‌خواهد که در ماموریت Sierra 117 و بعد از بارگذاری کات‌سین(جایی که شخصیت جانسون به زندان می‌افتد) به پایین صخره بپرند و سپس بچرخند. در این زمان اتاقی را می‌بینند که توسط میله‌های آهنی غیرقابل ورود شده است. این چالش دقیقا از آن‌ها می‌خواهد که وارد این مکان شوند.
Community به وجود آورنده این چالش‌ها تیم‌های مختلفی را جمع‌آوری کرد تا در مقابل یک‌ دیگر قرار بگیرند و این چالش‌ها را به انجام برسانند. یکی از حرفه ای ترین این تیم‌ها Termacious Trickocity است که سالیان زیادی در تلاش برای انجام دادن انواع حقه‌ها، گلیچ‌ها و مهارت‌ها برای رفتن به این مکان هستند:
"آرون سِکالا" (Aaron Sekala) یکی از اعضای Termacious Trickocity می‌گوید: «این اتاق از بیرون تقریبا خالی به نظر می رسد اما از آنجا که اصلا هیچ بازیکنی نباید در این منطقه حضور داشته باشد همه به شدت در تلاش هستند تا وارد آن شوند.
اکثر تلاش‌های این تیم جواب نداد اما آن‌ها امید خود را از دست ندادند. سِکالا می‌گوید: «هر تلاش ناموفقی که انجام می‌دادیم به ما دانش بیشتری از قفس می‌داد. من فکر می‌کنم همین موضوع باعث انگیزه بیشتر ما می‌شد. با هر تلاش ناموفقی که داشتیم بیشتر و بیشتر نزدیک به انجام این چالش می‌شدیم و همین موضوع به ما این ایده را می‌داد که این امر امکان‌پذیر است. اوایل کار تلاش می‌کردیم که بدن خود را از لابه‌لای میله‌ها به داخل اتاق ببریم که نتیجه این می‌شد که بدن مرده‌مان به اتاق راه پیدا می‌کرد. حتی تلاش کردیم تا چند هوش مصنوعی دشمن را به داخل اتاق ببریم. تمام این ممنوعیت‌هایی که ساختمان برایمان ایجاد می‌کرد ما را مشتاق به ادامه تلاش برای رساندن خودمان به صورت زنده به آن‌جا می‌کرد.»
تا اینکه مدتی پیش بعد از صدها ساعت تلاش، و پشتکار زیاد در نهایت به نتیجه رسیدیم:
این کار بزرگ نیازمند یک عملیات بسیار استادانه بود. بنابراین عجیب نیست که این مقدار زمان طول کشید تا این ماموریت به انجام برسد. به طور خلاصه، ما باید به چک‌پوینت‌های خاصی دست پیدا می‌کردیم، دشمنان را با یک ترتیب مشخص نابود می‌کردیم، سه بازیکن را در سه محیط مختلف مرحله قرار می‌دادیم، دیالوگ را در یک مسیر مشخص پدیدار می‌کردیم، ظاهر شدن دشمنان را به تاخیر می‌انداختیم، از چکش استفاده می‌کردیم، به یک وسیله نقلیه ضربه می‌زدیم، محیط را از بیشتر جعبه‌ها خالی می‌کردیم، چند شی را روی هم‌دیگر سوار می‌کردیم، کات‌سین بازی را در یک زمان صحیح فعال می‌کردیم، خودمان را با یک چکش به صخره داخل کوه پرتاب می‌کردیم، به مرغ ماهی‌خوار روی قفس ضربه می‌زدیم و در نهایت خودمان را می‌کشتیم تا در قفس ظاهر شویم.
سکالا می‌افزاید: «لحظه‌‌ای که ما داخل آن‌جا شدیم بسیار هیجان انگیز بود و در عین حال موجب آسوده‌خاطری ما بود و احساس می کردیم باری از دوش ما کم شده است، خود ما و افراد دیگر سعی در داخل شدن به این قفس داشتند و این امر برای سال‌های زیادی ادامه داشت و بالاخره انجام دادن آن حس عجیب و غریبی داشت و برای ما به یک باید تبدیل شده بود. اما آیا این چالش ارزش این همه زحمت را داشت؟شاید بیشتر مردم در نگاه اول تنها یک اتاق خالی را ببینند، اما ما آن را چالشی می دیدیم که باید به انجام برسد. سفری که ما برای کامل کردن این چالش انجام دادیم دقیقه به دقیقه‌اش ارزش داشت. چه زمان‌هایی که ساعت‌ها به فکر ایده‌ای بودیم و در نهایت به شکست منجر می‌شد و یا زمان‌هایی که فقط در منطقه می‌چرخیدیم و در مواقعی که سعی در پیاده کردن نقشه‌ای بودیم با یک‌دیگر شوخی می‌کردیم. برای من، این همان چیزی است که این چالش‌ها را مفرح می‌کند و باعث ارزشمند شدن این موضوع می‌شود: خاطراتی که با دوستانمان می‌سازیم آن هم در زمان انجام دادن یک سرگرمی خاص که عاشق آن هستیم.
امروز با غرور به آن خاطرات فکر می کنیم چراکه با خود می گوییم: صدها و هزاران نفر بخش تک نفره Halo را انجام دادند و تا الان فقط ما موفق به انجام چنین کاری شده ایم.»
سِکالا به این موضوع هم اشاره کرد که Community شامل چندین چالش دیگر نیز می‌باشد که سال‌ها پیش مطرح شده بودند و تاکنون هیچ‌کس موفق به انجامشان نشده است. مخصوصا بیشتر این چالش‌ها برای Halo 3 و Halo Reach هستند چرا که ساختار عناوین Halo جدید به مانند قبلی‌ها نیست.
در پایان این خبر سکالا می‌گوید:« بعضی از چالش‌ها این‌ها هستند: خارج شدن از مناطق مشخصی از مرحله که هنوز کشف نشده است و مخصوصا مرحله پایانی Halo 3 یا وارد شدن به یک اتاق کات‌سین در Halo Reach به نام The Red Room و همچنین تلاش برای فرود آمدن روی یک شی شناور در آسمان در Halo Reach. هنوز چالش‌های مفرح زیادی باقی مانده که تصمیم داریم انجام دهیم و در حال حاظر هم به دنبال کشف چیزهای جدیدی هستیم و امیدواریم که روزی تمام آن‌ها را به پایان برسانیم.»

شما می توان فیلم کوتاه و جالب این چالش را اینجا مشاهده نمایید.


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.