تاریخ عرضه کنسول PlayStation 5

تاریخ عرضه کنسول PlayStation 5

تاریخ عرضه کنسول PlayStation 5

1397/11/09 19:19:39
210

PS5 چه زمانی عرضه می شود؟

این سوالی است که ماه هاست ذهن طرفداران کنسول بازی PlaySatation  را به خود مشغول کرده است و همه منتظر اعلام کمپانی سونی برای تاریخ رسمی عرضه کنسول بازی PS5 می باشند.تا به امروز شرکت سونی از اعلام برنامه هایش برای برای نسل بعدی صنعت گیم خودداری کرده است وتنها اعلام کرده است که کنسول PS4 به پایان چرخه زندگی خود نزدیک می‌شود.

 البته به تازگی شان لیدن (Shawn Layden) یکی از مدیران اصلی بخش سرگرمی سونی در مصاحبه ای رسمی با Golem.de و کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida) اعلام کرده است که کنسول PS5 در دست ساخت قرار گرفته؛ اما هنوزنمی توانیم  تاریخ رسمی معرفی آن را اعلام کنیم همچنین در ماه می گذشته، جان کودرا (Jon Kodera) مدیرعامل بخش ارتباطات سونی در گفت و گو با Wall Street Journal گفته بود که کنسول PS5 دست کم تا سال 2021 میلادی عرضه نخواهد شد و کمپانی سونی سه سال پیشرو را برای دست یافتن و قدم برداشتن به سوی آینده‌ای بزرگ‌تر صرف خواهد کرد؛ این مصاحبه در حالی انجام شد که وب سایت 3T اعلام کرده بود کنسول بازی PS5 در کریسمس 2019 و پیش از کنسول بعدی ایکس باکس معرفی خواهد شد!

فروش کنسول بازی ps5

علاوه بر موارد ذکر شده، مایکل پچر ( Michael Pachte )  چند ماه قبل در مصاحبه با Gaming Bolt اعلام کرد که به عقیده او این کنسول احتمالا در سال 2019 و با وجود قابلیت Backwards-Compatible معرفی خواهد شد. وی افزود: «من فکر میکنم که سونی هم اکنون کار ساخت کنسول جدید خود را آغاز کرده است ». پچر اخیرا نیز با اصلاح ادعای خود، زمان معرفی این کنسول را سال2020، و کنسول پلی استیشن پرو را پایه و زمینه ساخت کنسول جدید سونی اعلام کرد که عرضه آن باعث کاهش قیمت کنسول نسل هشتمی این کمپانی خواهد شد. همچنین در این بین جیسون شرایر (Jason Schreier) نویسنده وبسایت Kotaku در گزارش اخیر خود پس از صحبت و گفت و گو با چندین توسعه کمپانی ناشر و بازی ساز، زمان معرفی کنسول پلی استیشن 5 را سال 2020 دانسته است. از طرفی نیز برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که کنسول Playstation5  بین سالهای 2020 و 2021 عرضه می‌شود و برخی دیگر نیز عرضه آن را در سال 2019 اعلام کرده‌اند که این اختلاف و وجود بازه زمانی سه ساله در میان نظرات، ازعدم قطعیت تاریخ انتشار احتمالی این کنسول حتی در نزد کارشناسان مختلف خبر می‌دهد.

 

 


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.