بازی Fortnite هک شد

بازی Fortnite هک شد

بازی Fortnite هک شد

1397/10/28
2517
0 8

در طی روزهای اخیر Wccftech طی گزارشی اعلام کرد، کارشناسان امنیت فضای مجازی متوجه وجود  نقطه ضعف‌هایی دربازی پرطرفدار Fortnite شده اند که هکرها میتوانستند به کمک آن کنترل حساب بازیکنان را به دست بگیرند جالب اینجا بود که این کارشنسان متوجه شدند برای این کار به هیچ کدام از اطلاعات و جزئیات ورود به سیستمی هم نیاز نیست. این نقاط ضعف توسط شرکت Check Point security شناسایی و در ماه نوامبر به Epic Games گزارش داده شد و بدون سرو صدا در ماه دسامبر این مشکلات توسط سازنده برطرف شد.مطابق گزارش امنیتی شرکت  Check Point، افراد سود جو می توانستند از طریق این نقطه ضعف‌ها " کنترل حساب کاربری هر بازیکنی را به دست گیرند، اطلاعات شخصی اکانتشان را مشاهده کنند، پول مجازی داخل بازی به نام V-buck خریداری کنند و بدتر از همه اینها این هکرها می توانستند صحبت‌های داخل بازی و همچنین گفتگوهایی که در خانه افراد شکل می‌گرفت را گوش و ضبط کنند."شرکت Epic Games در اطلاعیه ای اعلام کرد؛ " از گروه امنیتی Check Point بابت کشف و گزارش این نقاط ضعف ممنونیم بعد از این گزارش ما خیلی زود به آن‌ها رسیدگی کردیم. از بازیکنان خواهش می کنیم تا با عدم استفاده‌ی دوباره از رمزهای عبور و انتخاب رمزعبور قوی از حساب‌هایشان حفاظت کنند و اطلاعات اکانت خود را با بقیه درمیان نگذارند."

البته به گفته کارشناسان مشکل بازی Fortnite هیچ ربطی به رمز عبور نداشته و مقصر این مشکل خود توسعه دهنده است. این تیم تحقیقاتی یک سری نقاط ضعف در زیر دامنه‌های Epic Games یافته که درها را برای حملات مخرب باز نگاه میدارد.

Check Point در این مورد می‌گوید؛ "با کشف نقطه ضعفی در زیر دامنه‌های Epic Game، هکر میتوانست با کلیک کاربر روی لینکی که برای او ارسال کرده بود یک حمله‌ی XSS را اجرایی کند. پس از کلیک کردن، بدون اینکه نیازی به اطلاعات login داشته باشد، نام کاربری و رمز عبورشان در Fortnite به دست حمله کننده می‌رسید."

بازیFortnite  بیش از 80 میلیون بازیکن در پلتفرم‌های مختلف دارد که باعث می‌شود هر ضعفی برای هکرها شدیداً به درد بخور باشد. البته باید اعتراف کرد کهEpic Games  خیلی سریع این مشکل را برطرف کرد.


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.