Overcome بازی برای افراد مبتلا به سرطان !

Overcome بازی برای افراد مبتلا به سرطان !

Overcome بازی برای افراد مبتلا به سرطان !

1397/10/24
954
0 2

بازی جدید Overcome با موضوع بیماری سرطان به زودی منتشر می شود در این مقاله قصد داریم به معرفی این عنوان بپردازیم:

در طول تاریخ بازی های ویدیویی، تا به حال تعدادی بازی با موضوع‌هایی مانند بیماری‌های ناعلاج یا سرطان توسط افراد و کمپانی های مختلف با هدف همدردی با این بیماران، ساخت و عرضه شده است حال بازی، Overcome نیز با موضوع بیماری سرطان درحال ساخت و انتشار می باشد. سازنده این عنوان فردی به نام کبیر لال Kabir Lal) ) می باشد که به تنهایی در استودیوی مستقل خود در دهلی نو در حال ساخت و توسعه‌ی این بازی است .
کبیر لال برای اولین بار در سن ۱۹ سالگی، دچار بیماری خطرناک سرطان شد و در حال حاضر، سال‌های زیادی است که در حال دست‌و‌پنجه نرم کردن با این بیماری است. او مراحل درمانی مختلفی مانند شیمی درمانی و ... را پشت سر گذاشته و بیماری او باعث شده است روابط عاطفی خود با دیگران را از دست بدهد و این موضوع از خود بیماری برای او دردناک تر بوده است حال او قصد دارد از طریق بازی جدید خود یعنی Overcome به‌ نوعی با افرادی که مانند خودش با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند همدردی کند. گیمرها می توانند با تجربه‌ی این بازی که دو بعدی می باشد، با مراحل درمانی کبیر لال آشنا شوند و آن‌ها را در قالب یک بازی ویدئویی تجربه کنند. البته این موقعیت‌های سخت به طور مستقیم در این بازی پیاده‌سازی نشده و کاربران باید متوجه نمادها و محرک‌های مفهومی مختلفی باشند که هریک به نوع خود، قصد دارند یک معنی خاص را به کاربر انتقال دهند.

نکته جالب دیگر در مورد بازی Overcome این است که چهار مرحله‌ با طراحی‌های مختلف برای بازی طراحی شده است که در هر کدام،شما با دشمنان جدیدی مبارزه می کنید. در طول بازی مکانیک‌هایی مثل پرش، حمله و دفاع پیاده‌سازی شده و کاربران برای درک مفهوم نهایی بازی باید این مراحل را با موفقیت به اتمام برسانند. دشمنان شما در بازی، به روش‌های متفاوتی از بین می روند و این اشاره ای به جزئیات مختلف بیماری سرطان و چالش‌های آن می باشد که زندگی هر انسان عادی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

در پایان مطلب به جمله ای از سازنده بازی Overcome ، کبیر لال اشاره می کنیم که گفته است:

بدون تردید اگر بازی‌های ویدئویی نبودند، نمی‌توانستم این همه سختی و چالش را پشت سر بگذارم. این بازی ها دنیاهای زیبایی را برای من ترسیم کردند و من بعد از تجربه‌ی هر بازی، حال بهتری دارم. من جزئیات زندگی و مراحل درمانی خود را، از طریق بازی Overcome با دیگران به اشتراک می‌گذارم و قصد دارم احساسات، عواطف و انگیزه‌های شخصی خود را به تصویر بکشم و با بیماران مبتلا شده به سرطان، همدردی کنم.

بازی Overcome حدود یک ماه دیگر برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.