10 بازی پرفروش تاریخ

10 بازی پرفروش تاریخ

10 بازی پرفروش تاریخ

1397/10/24
1271
0 0

در این مقاله قصد داریم شما را با 10 عنوان اول پرفروش ترین بازی های ویدیویی از ابتدای تاریخ بازی های ویدیویی تا نیمه سال 2018 آشنا کنیم:

10 - New Super Mario Bros

بهترین بازی های ps4-New Super Mario Bros.
در سال 2006 میلادی کمپانی نینتندو موفق شد 31 میلیون نسخه از بازی Super Mario Bros را که برای کنسول Nintendo DS منتشر کرده بود به فروش برساند. این بازی از لحاظ فروش از موفق ترین های کنسول بازی DS به شمار می‌رود. المان‌های زیادی از نسخه اصلی در این بازی نیز به چشم می خورد و البته مهم ترین تغییر در این بازی استفاده از تکنولوژی لمسی صفحه کنسول DS، می باشد.

 

9 - Pokemon Red and Blue

بهترین بازی های ps4-Pokemon Red and Blue
بازی Pokemon Red and Blue اولین بازی از سری Pokemonها است که ساخته شده است. این بازی پرطرفدار توانست به فروش 32 میلیون نسخه‌ای برسد. شاید باید موفقیت بسیاری از سریال‌های تلویزیونی ، بازی‌های کارتی و همچنین ده‌ها محصول دیگر را مدیون عملکرد موفق این بازی در سراسرجهان بدانیم.

 

8 - Wii Sports Resorts

بهترین بازی های ps4-Wii Sports Resorts
در سال 2009 میلادی دنیای بازی های رایانه ای با بازی Wii Sports Resort که برای کنسول Wii منتشر شده بود ، آشنا شد. این عنوان درواقع اولین بازی این کنسول به شمار می‌رفت.در بازی Wii Sports Resorts شما باید از WiiMotionPlus برای نشانه گیری استفاده می‌کردید. این بازی یک نسخه بروزشده ازهمان بازی Wii Sports بود که در مدت زمان کوتاهی 34 میلیون نسخه از آن به فروش رفت. ازآنجا که کنترلر WiiMotionPlus به همراه بازی به فروش می‌رفت این سخت افزار جانبی کنسول بازی Wii نیز رکورد فروش خوبی را رقم زد.

 

7 - Mario Kart Wii

بهترین بازی های ps4-Mario Kart Wii
بازی Mario Kart Wii دومین بازی از نینتندو می باشد که دراین لیست قرار گرفته است. این بازی در ژانر مسابقات رانندگی بر روی کنسول Wii U منتشر شد و تنها درهمان سال اول عرضه‌ یعنی سال 2008 میلادی توانست 39 میلیون نسخه به فروش برساند. به همراه این بازی سخت افزار جانبی Wii Wheel نیز منتشر شد این وسیله فرمانی بود که با آن می‌توانستید به کنترل حرکت ماشین مسابقه‌تان بپردازید.

 

6 - Super Mario Bros

بهترین بازی های ps4-Super Mario Bros
بازی Super Mario Bros. که در ایران به قارچ خور معروف بود در زمانی که بازی‌ها رنگ و لعاب حالا را نداشتند؛ به دلیل طراحی بی‌نظیرش توانست به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها تمام دوران بازی‌های ویدیویی تبدیل شود.این بازی فقط بر روی کنسول NES توانسته به فروش 41 میلیون نسخه‌ای برسد.

 

5 - PlayerUnknowns Battlegrounds

بهترین بازی های ps4-PlayerUnknowns Battlegrounds

بازی PlayerUnknowns Battlegrounds که مانند بازی Fortnite از آثار سبک بتل رویال می باشد را می‌توان جزء اتفاقات جالب امسال دانست.به گفته استودیو سازنده‌ این بازی ، عنوان PUBG Crop.، توانسته به فروش 50 میلیون نسخه‌ای برسد.

 

4 - Wii Sports

بهترین بازی های ps4-wii sports
در میان بازی کنسول‌ بازی Wii ، عنوان محبوب Wii Sports موفق ترین و پرفروش ترین بازی برای این کنسول به حساب می آید این عنوان 83 میلیون نسخه در تمام پلتفرم‌ها فروش داشت.

 

3 - Grand Theft Auto V

بهترین بازی های ps4-Grand Theft Auto V
کمپانی بزرگ راک‌استاریکی از پول‌سازترین استودیوهای بازی سازی درطول تاریخ بازی های ویدیویی به حساب می آید. شاید مهم ترین دلیل موفقیت این کمپانی ساخت بازی‌های جهان باز باشد که در نوع خودشان بی‌نظیر هستند،مطابق آمارهای رسمی بازی Grand Theft Auto V موفق به فروش 100 میلیون نسخه از این بازی شده است. البته کمپانی راک‌استار با بخش آنلاین بازی GTA بازار دومی نیز برای خود دست و پا کرده است که در آن با رقم‌های بزرگ‌تری سروکار دارد.

 

2 - Minecraft

بهترین بازی های ps4-Minecraft
140 میلیون نسخه! واقعا چه کسی فکرش را می‌کرد که یک استودیو مستقل، با ساخت اثری که نه گرافیک چشم نوازی مانند آثار امروز این صنعت دارد، نه داستانی غنی بتواند در فروش چنین عددی برسد. بعد از موفقیت هایی که این بازی به دست آورد در سال 2011 مایکروسافت تصمیم به خرید این عنوان از سازندگان آن گرفت.در سال 2019 میلادی قرار است یک اقتباس سینمایی از این بازی پرفروش به اکران برسد. که این اتفاق می تواند به فروش بیشتر این بازی کمک کند.

 

1- Tetris

بهترین بازی های ps4-Tetris
بازی Tetris با فروش 170 میلیون نسخه‌ای بالاترین رتبه دراین لیست را دارد. اگر چه از عمر Tetris سه دهه می‌گذرد، اما این بازی همچنان در میان علاقه مندان محبوبیت زیادی دارد. بی‌شک همه ما یک بار با این مکعب‌های رنگی سرو کله زده‌ایم.

به نظر شما جای کدام عناوین در این لیست خالی است و کدام بازی ها دراین لیست لایق چنین فروشی نبوده اند؟


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.