آموزش استفاده از ظرفیت اول اکانت PS4 به صورت آنلاین

آموزش استفاده از ظرفیت اول اکانت PS4 به صورت آنلاین

آموزش استفاده از ظرفیت اول اکانت PS4 به صورت آنلاین

1396/12/27 01:22:07
7606
0 15

همانطور که مطلع هستید، اکانت‎های دیجیتالی کنسول PS4 به سه دسته تقدیم می‎شوند. هر کدام از این دسته‎ها یک “ظرفیت” نام دارند و هر کدام از این ظرفیت‎ها نیز قابلیت و دسترسی‎های خاصی را در اختیار مصرف‎کننده قرار می‎دهند. در این مطلب قصد داریم آموزشی کامل در زمینه استفاده از ظرفیت اول یک اکانت به صورت آنلاین قرار دهیم. با استفاده از این آموزش می‎توانید از اکانت‎های ظرفیت اول خود به صورت آنلاین و متصل به اینترنت استفاده کنید.

 

تذکر مهم به کاربران عزیز
قبل از مطالعه ادامه آموزش، وبسایت راشا گیم در همین ابتدا اعلام می‎کند که ظرفیت اول تمامی اکانت‎های دیجیتالی در انواع مختلف، بدون گارانتی بوده و هیچ ضمانتی در صورت اتصال به اینترنت برای این نوع اکانت‎ها لحاظ نخواهد شد. اما با استفاده از این آموزش، می‎توانید برای همیشه از قابلیت‎های آنلاین یک اکانت ظرفیت اول استفاده کنید.

 

بخش اول؛ انجام مراحل نصب اکانت و بازی PS4
طبق معمول، زمانی که اکانت را از راشاگیمخریداری می‎کنید، طبق آموزشی که از طریق واحد پشتیبانی دریافت می کنید اکانت را بر روی کنسول ثبت کنید و سپس بازی را در لیست دانلود قرار دهید. مراحل Activate و Restore License را طی کنید و در نهایت نیز از اکانت خارج (Sign-out) شوید.

 بخش دوم؛ قرار دادن یک Passcode آفلاین بر روی User
این معلوم است که ما نمی‎دانیم سیستم بررسی یک بازی در حالت آنلاین چگونه است. به همین دلیل است که باید حتما از اکانت Sign-out کرد تا امکان بررسی لایسنس بازی کم شود. اما با قرار دادن یک Passcode نیز می‎توانید این احتمال را بسیار بالاتر ببرید. جهت انجام این کار، مراحل زیر را طی کنید:
  1- به صورت آفلاین وارد اکانت ظرفیت اول خریداری شده شوید.
  2- حالا به Settings/Users/User Settings بروید.
  3- گزینه Passcode Management را انتخاب نموده و یک رمز برای User بگذارید.
  4- در نهایت کار را ذخیره کرده و از اکانت بیرون بیایید.

بخش سوم؛ مدیریت اتصال اینترنت به کنسول
قبل از این که کنسول را خاموش کنید، حتما به بخش Settings رفته و گزینه Network را انتخاب نموده و سپس تیک گزینه Network Connection را بردارید. حالا کنسول خود را خاموش کنید تا در زمان خاموش شدن کنسول لایسنس بازی‎ها بررسی نگردد.
بعد از روشن کردن کنسول و وارد شدن به بازی ظرفیت اول، می‎توانید به بخش Settings رفته و گزینه Network را انتخاب کنید و سپس تیک گزینه Network Connection را فعال کنید تا اتصال اینترنت دوباره بر روی کنسول شما فعال گردد و به انجام بازی‎ها به صورت آنلاین بپردازید.

 

بخش چهارم؛ سوالات رایج در این زمینه
سوال: آیا می‎توانیم بازی ظرفیت اول را به روز رسانی کنیم؟

پاسخ: بله؛ بعد از این که کنسول خود را روشن کردید و دسترسی اینترنت را بر روی آن برقرار ساختید، می‎توانید بر روی بازی مورد نظر گزینه Options را انتخاب نموده و سپس گزینه Check for Update را انتخاب کنید تا فایل به روز رسانی بازی به لیست دانلود اضافه شود. حالا عملیات به روز رسانی را متوقف کنید و سپس فایل به روز رسانی را با رایانه دانلود کرده و به کنسول انتقال دهید. تأکید می‎شود که فایل به روز رسانی را از طریق خود کنسول بصورت مستقیم دانلود نکنید.

نکته:اگر با روش انتقال دیتای بازی به کنسول توسط رایانه آشنایی ندارید اینجاکلیک کنید.

 

سوال: آیا می‎توانیم بازی‎های دیگری نصب کنیم؟

پاسخ: بله؛ هیچ مشکلی در نصب بازی‎های دیگر وجود ندارد. شما می‎توانید بعد از نصب یک بازی ظرفیت اول، بازی‎های دیگری با ظرفیت‎های مختلف نصب کنید و از قابلیت‎های هر کدام از آن‎ها استفاده کنید.

سوال: مشکلی در انجام سایر بازی‎ها وجود ندارد؟

پاسخ: خیر؛ هیچ مشکلی نیست.

سوال: می‎توان همزمان از چند بازی ظرفیت اول استفاده کرد؟

پاسخ: بلی؛ شما می‎توانید چند بازی ظرفیت اول به طور همزمان بر روی کنسول خود داشته باشید و همچنین از آن‎ها به صورت آنلاین نیز استفاده کنید.

سوال: برای بازی‎های Pre-Order ظرفیت اول چه‎کار کنیم؟

پاسخ: برای این نوع بازی‎ها، بهتر است چند روز قبل از انتشار بازی به صورت رسمی، عملیات دانلود دیتای بازی را شروع کنید تا دیتا را در زمان عرضه بازی در اختیار داشته باشید.

 

 


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.