چگونه ایفون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه ایفون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه ایفون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

1396/11/09 17:41:07
8247
0 9


امروزه برند اپل در میان کاربران گوشی های هوشمند رتبه اول را در بازار دارد،به همین خاطر چگونگی تشخیص گوشی های اصلی از تقبلی این سری گوشی ها سوالیست که ما در اینجا به آن پاسخ خواهیم داد.ما  Iphone 7 را در نظر گرفته ایم و این گوشی را با نمونه تقلبی از نظر ظاهری،بسته بندی،قطعات و البته نرم افزار و پاسخگویی آن به عملیات های گرافیکی مقایسه میکنیم ودر این مقاله  ما این چند گزینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بسته بندی آیفون فیک در مقابل اصلی:
کسانی که درضمینه ساخت گوشی های تقلبی فعالیت میکنند به راحتی میتوانند جعبه ساخت خود کمپانی اپل را کپی کنند،اما هنوز نکته های در این بسته بندی ها هست که با توجه به آن میتوان فهمید که این بسته بندی با نمونه اصلی مقایرت دارد یا خیر،به خاطر تولیدات انبوه همیشه اشتباهات فاحش مشهود است،
1.جعبه فیک دقیقا با ابعتد گوشی اصلی ساخته شده،اما بعضی اوقات از نسخه اصلی بزرگتر هست
2.ایفون 6 بر روی جعبه هیچ عکسی ندارد،در سری ایفون 7 و7پلاس عکسی از خود گوشی به همراه رنگ آن بر روی جعبه چاپ شده است(رنگ گوشی درون جعبه،دقیقا همان!)،اما نسخه های تقلبی آن هم چنان عکسی از پس زیمنه خود گوشی بر روی جعبه چاپ میکنند(منو آیفون).
3.نکته دیگر اینکه در نمونه  تقلبی به راحتی هر چه تمام تر شما  میتوانید جعبه را باز و بسته کنید،اما در طرف دیگر اپل به بسته بندی های سفت و سخت خود معروف است
4.در آیفون های فیک محافظ جلو و نوار پشتی به گوشی چسبیده است و در مواردی در این محل ها حباب وجود دارد که به راحتی قابل تشخیص هستند.(در گوشی های فیک اینکار به طور دستی انجام شده در صورتی که ساخت قاب این گوشی ها در کارخانه به صورت قالب میباشد و نوار محافظ پشتی در این قالب ها تعبیه شده است.)
قطعات سخت افزاری آیفون فیک در مقابل اصلی:
از نظر ابعاد ساخت و جای کلیدها این سری گوشی ها کاملا با نمونه اصلی یکسان هستند، اما باز نکاتی هست که از طریق آن می توان فهمید که گوشی شما اصل هست یا خیر.
1.در گوشی های فیک کلید سخت افزاری مربوط به تنظیم صدا و قفل صفحه(sleep/wake) صیقل داده شده نیستند بلکه از طریق لمس آن کاملا خواهید فهمید که این دکمه ها از حداقل کیفیت در ساخت برخوردارند،که این قضیه در نمونه اصلی آن کاملا برعکس هست.
2.در گوشی های اصلی لوگو اپل تیره تر از نمونه تقلبی ان هست (در صورتی که زیر نور مستقیم گرفته نشود). لوگو بر روی قاب پشتی در سطح پایین تری قرار دارد و تشخیص آن با لمس کردن کاملا مشهود است.
3.رنگ نمونه تقلبی تیره تر از نمونه اصلی آن است و فلش LED پشت گوشی در این نمونه ها از نظر ظاهری کاملا با نمونه اصلی آن متفاوت است،به طوری که در سری اصلی این LED به صورت یک دایره صیقلی در پشت گوشی هاست اما در نمونه تقلبی برجسته تر و بیشتر شبیه به چند ضلعی میباشد تا دایره.

ایفون فیک در برابر اصلی

4.گزینه دیگری که شما کمک خواهد کرد که گوشی اصلی از فیک را در این سری تشخیص دهید پیچ های مصرفی در پایین گوشی است.در این گوشی ها از نوعی پیچ(pentalobe screw) استفاده شده که شما برای باز کردن آن نیاز به ابزار مخصوص دارید،در صورتی که در نمونه تقلبی از پیچ هایمعمولی استفاده می شود.بعلاوه اینکه در سری اصلی jack .35 میلیمتری و سوکت های انتهایی از نظر شکل ظاهری با نمونه تقلبی آن متفاوت است.

ایفون فیک در برابر اصلی

5.در گوشی های اصلی دوربین به صورت برجسته بر پشت گوشی قرار دارد در صورتی که در نمونه تقلبی آن به قاب گوشی چسبیده است و برجستگی در آن مشاهده نمی کنید.

ایفون فیک در برابر اصلی

6.لوازم جانبی در سری گوشی های اصلی فقط امکان این را دارد که در شکل ظاهری آداپتور شارژر آن تفاوتی داشته باشد که این تفاوت مربوط به مکان بسته بندی این سری گوشی هاست.
اگر برای اولین بار است که میخواهید از این بند تلفن همراه بخرید،ما تمامی لوازم جانبی آیفون 7را در قالب یک عکس برای شما عزیزان قرار دادیم تا با جزئیات ان مطابق عکس مقایسه کنید.

ایفون اصلی در برابر تقلبی

7.گوشی های اصلی ایفون هیچ وقت به صورت دو سیم عرضه نشده است.خود این موضوع نشان دهنده این است که گوشی های دوسیم با برند ایفون به کل تقلبی می باشند.

 پاسخگویی عملیات های گرافیکی(نرم افزار) در گوشی های فیک در برابر اصلی:
1.اولین نکته مربوط به روشن کردن این سری گوشی هاست،در گوشی های اصلی شما بعد از روشن کردن آن لوگوی اپل را خواهید دید و بعد از روشن شدن از شما می خواهد که اپل ای دی خود را وارد کنید و سپس زبان دستگاه را تعیین کنید و بعد مکان خود را معرفی کنید و .... . در صورتی که این گزینه ها را شما مشاهده نکردید این گوشی تقلبی است.

ایفون اصلی در برابر تقلبی

2.بعد از روشن کردن گوشی در قسمت منو وارد App store شوید،اگر به طور معمول صفحه App store برای شما باز شود که هیچ اما اگر بجای آن وارد Google Play Store شد،بدانید این گوشی اندروید هست و تقلبی!.

ایفون اصلی در برابر تقلبی

3.نکته دیگر این هست که شما با مشاهده برنامه های نصب شده بر روی گوشی خود از اصل بودن و یا فیک بودن آن مطلع خواهید شد،آن هم به این دلیل که برنامه های نصب شده بر روی سری های اصلی این برند از لحاظ شکل ظاهری با نمونه تقلبی آن کاملا متفاوت هستند وظرافت ظاهری مانند آیفون اصلی را در ایکون های خود ندارند.
4.با بررسی عکس های خود خواهید فهمید که گوشی شما فیک هست یا اصلی!در ایفون چیپستی به نام A10 به کار رفته است که وظیفه ان پردازش اطلاعات ذخیره شده بر روی تلفن همراه شماست.تمامی عکس های شما باید در کسری از ثانیه(در زمان رونمایی از این چیپست 0.5 ثانیه برای پردازش هر عکس ذکر شد)برای شما نمایش داده شود،اکر غیر این بود و زمان زیادی برای اینکار صرف شد،متاسفانه گوشی شما فیک است.
5.دکمه وسط صفحه (Home botton) را نگه دارید،تمامی گوشی های فیک این برند Siri  انها غیر فعال میباشد.اگر اجرا شد پس مشکلی نیست.
6.گوشی خود را از طریق برنامه ITunes به کامپیوتر متصل کنید،اگر پیغام خطایی نداد و متصل شد گوشی شما اصلیست.

امیدواریم با این مقاله به شما کمکی کرده باشیم.

تهیه و ترجمه:حمیدرضا خلج

 


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.