همه چیز در باره حالت Safe Mode در کنسول PS4

همه چیز در باره حالت Safe Mode در کنسول PS4

همه چیز در باره حالت Safe Mode در کنسول PS4

1396/11/07 16:58:05
14899
0 40

safe mode گزینه ای هست در کنسول های PS4 که به شما اجازه میدهد با وارد شدن به این بخش مشکلاتی که سیستم در عملکرد خود با آن مواجه شده را با کمک گرفتن از آن حل کنید تا عملکرد سیستم بهبود پیدا کند،در این بخش چند گزینه وجود دارد که ما به شرح آن در این آموزش میپردازیم.

1.چگونه وارد بخش Safe Mode شویم؟
الف)ابتدا کنسول خود را خاموش کنید
ب)بعد از اینکه از خاموش بودن کنسول اطمینان حاصل کردید،بر روی کنسول کلید پاور را نگه داشته تا صدای دو بوق را بشنوید،اولین بار وقتی شما دکمه پاور را نگه دارید می شنوید،و بوق دوم را بعد از هفت ثانیه خواهید شنید.(تا شنیدن دو صدای بوق دست خود را بر روی کلید پاور نگه دارید)
بعد از اینکار شما وارد صفحه safe mode خواهید شد،برای اتصال دسته آن را با کابل به کنسول وصل کرده و دکمه PS را بفشارید.

safe mode چیست

2.گزینه های safe mode چیست؟
این گزینه ها بعد از وارد شدن به بخش safe mode مطابق با عکس بالا برای شما نمایش داده میشود
1)Restart system
در این گزینه کنسول شما پنجره مربوط به safe mode را می بندد و سیستم، راه اندازی دوباره می شود.

2)Change resolution
 این گزینه مربوط به تنظیمات وضوح تصویر کنسول می باشد،شما در این گزینه می توانید با قرار دادن بر روی حداقل وضوح ( 480p)  بعد از وارد شدن در مسیر زیر بر روی کنسول خود،اقدام به تنظیم وضوح تصویر خود بر روی بالاترین سطح ممکن و دلخواه خود بکنید.
[Sound and Screen] > [Video Output Settings] > [Resolution]

3.Update system software
در این گزینه به شما این قابلیت داده میشه که کنسول خود را توسط دیسک یا حافظه خارجی(هارد،فلش) آپدیت کنید.
برای آموزش چگونگی اینکار اینجا کلیک کنید.

4.Restore Default setting
این گزینه مربوط به بازگردانی به تنظیمات کارخانه کنسول می باشد،که کلا حافظه دستگاه و تنظیمات آنرا ریست میکند.

5.Rebuild database
این گزینه تمامی دستگاه شما را اسکن کرده و از آن اطلاعات جامعی در اختیار کاربر قرار میدهد،ممکن است زمان زیادی صرف شود البته این زمان تحت تاثیر تعداد و حجم اطلاعات شما بر روی دستگاه می باشد.این گزینه زمانی کاربرد دارد که شما نیاز به پاک کردن بعضی از بازی های به اصطلاع (Freez) شده خود بر روی کنسول دارید.و یا حجمی که دلیل اشغال آن را روی کنسول خود نمی دانید.

6.Initialize ps4
 این گزینه تمامی User ها و اطلاعات مربوط به آن را پاک کرده و کنسول را به حالت اولیه خود بازگردانی میکند(عملکرد این گزینه،مشابه گزینه 4 است اما در این بخش صرفا User ها و اطلاعات مربوط به آن پاک خواهد شد).

7.(Initialize ps4(Reinstall system software
مانند گزینه بالا تمامی اطلاعات مربوط به User ها را پاک میکند با این تفاوت که شما بعد از انتخاب این گزینه نیازمند نصب دوباره آپدیت دستگاه می باشید.

8.Set HDCP mode
این گزینه صرفا برای کنسول PS4 pro  تعبیه شده و در کنسول های اسلیم و فت نمایش داده نمیشود،این آیتم مربوط به تنظیمات 4k این سری کنسول می باشد که شما آن را زمانی نیاز دارید که HDCP کنسول با تلویزیون 4k شما همخوانی نداشته باشد(HDCP کنسول pro برابر 2.2 میباشد)چنانچه نمایشگر شما HDCP 2.2 را پشتیبانی نمی کند  شما باید این گزینه را بر روی  [HDCP 1.40 Only] قرار دهید البته ممکن است با این کارشما تصویری با رزولشن 1080p دریافت کنید،زیرا PS4 pro تصویر با وضوح 4k را صرفا با HDCP2.2  نمایش میدهد.

تهیه و ترجمه:حمیدرضا خلج


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.