آموزش ساخت اکانت PSN از طریق سایت سونی

آموزش ساخت اکانت PSN از طریق سایت سونی

آموزش ساخت اکانت PSN از طریق سایت سونی

1396/10/17 02:57:26
11279
0 42

با توجه به تغییرات وب سایت سونی در آپدیت جدید برای ساخت اکانت شبکه پلی استیشن یا همان PSN تصمیم گرفتیم تا مراحل این ثبت نام را به صورت گام به گام و تصویری برای شما عزیزان آماده کرده و تقدیم کنیم.

1-ابتدا وارد لینک ثبت نام سایت سونی شده و همانند شکل زیر بر روی گزینه Create New Account کلیک نمایید و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

2-در صفحه بعد بر روی Start کلیلک نمایید و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

3-در این صفحه در قسمت Sign-in ID ایمیل خود را وارد کنید،توجه داشته باشید که باید ایمیلی را وارد کنید که قبلا توسط آن در PSN اکانتی نساخته باشید.سپس در قسمت Password رمز مورد نظر خود را وارد کرده و در مستطیل پایین همان رمز را تکرار کنید، پیشنهاد می کنیم از رمزی مناسب شامل حروف و اعداد مختلف استفاده کنید که اکانت PSN شما به راحتی هک نشود سپس بر روی گزینه Next کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

4-همانطور که در شکل پایین ملاحظه می کنید در این صفحه شما باید کشور و ایالت (استان) محل زندگی خود را وارد کنید و از آنجایی که کشور ما در لیست کشور های این صفحه موجود نیست به اجبار باید یک کشور دیگر را انتخاب نمایید (بهترین انتخاب کشور آمریکا می باشد و اکانت شما هم ریجن یک می شود) نکته مهم دیگر اینکه در ادامه کار و در صفحات بعدی شما باید یک آدرس دقیق و کد پستی صحیح را برای تکمیل فرایند ثبت نام وارد کنید ، پس قبل از وارد کردن کشور و ایالت ابتدا باید یک آدرس با کد پستی درست در کشور آمریکا پیدا کنید برای این کار می توانید  اینجا کلیلک کرده و یکی از آدرس های موجود را انتخاب کنید (این صفحه را تا انتهای کار نبندید) سپس در قسمت Country/Region کشور آمریکا را انتخاب کرده و در قسمت State/Province نام ایالتی را که در آدرس موجود بود ، انتخاب نمایید سپس تاریخ تولد خود را مشخص کنید دقت کنید که حتما تاریخ تولد درست میلادی خود را وارد کنید و یا تاریخی را وارد کنید که بعدا فراموش نکنید چراکه اگر در آینده شما رمز عبور خود را فراموش کنید یا اکانت شما هک شود برای باز یابی رمزعبور ممکن است سونی این تاریخ تولد را از شما سوال کند در نهایت روی گزینه Next کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

5-در این صفحه دو گزینه موجود می باشد گزینه اول از شما سوال می کند که آیا می خواهید از آخرین اخبار و تخفیفات در مورد پلی استیشن مطلع شوید؟ و گزینه دوم از شما می پرسد که آیا اجازه می دهید اطلاعات شخصی شما با همکاران شبکه پلی استیشن (PSN) برای اهداف مارکتینگ به اشتراک گذاشته شود؟ بسته به سلیقه شخصی خود تیک گزینه ها را فعال یا غیر فعال کنید و روی Agree and Creat Account کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

6-در این مرحله سونی یک ایمیل به آدرس ایمیلی که در مرحله 3 برای ثبت نام وارد کرده بودید ارسال میکند و از شما می خواهد که وارد ایمیل خود شده و اکانت را Verify نمایید بنابراین مطابق تصویر زیر باید وارد ایمیل شده و داخل ایمیلی که از سونی دریافت کرده اید روی گزینه Verify Now کلیک کنید تا ایمیل شما تایید شود بعد از آن به صفحه سونی باز گردید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

7-بعد از تایید ایمیل سونی ، در این صفحه مانند تصویر پایین روی گزینه Already Verified (قبلا تایید کرده ام) کلیک نمایید،حتما دقت بفرمایید که باید اول به ایمیل خود مراجعه کرده و تایید را انجام داده باشید و بعد از آن در این صفحه Already Verified را انتخاب نمایید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

8-در این مرحله با صفحه تایید دو مرحله ای روبرو می شوید که برای جلوگیری از هک شدن اکانت شما می باشد و فعال کردن آن اجباری نیست اما اگر امنیت اکانت برای شما مهم هست پیشنهاد می کنیم که فعالش کنید،اگر این کار را انجام دهید از این پس هر بار که می خواهید وارد اکانت خود شوید به جز وارد کردن ایمیل و پسوورد سونی کدی را به شماره موبایل شما پیامک می کند که باید آن کد را نیز وارد نمایید ، ما روی اسکیپ (Skip) کلیک کرده و از این مرحله عبور می کنیم،شما بعدا هم در تنظیمات اکانت می توانید این کار را انجام دهید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

9-در این صفحه شما می توانید یک شماره موبایل به سونی اعلام کنید که در صورت فراموشی رمز عبور سونی از طریق آن شماره به شما کمک کند،این مرحله نیز اجباری نیست در صورت دلخواه می توانید آن را فعال کنید و در غیر اینصورت مانند تصویر زیر روی Skip کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

10-در اینجا شما وارد صفحه اصلی پروفایل خود شده اید اما برای استفاده کامل از اکانت و فعال کردن آن روی کنسول باید اطلاعات حساب کاربری خود را کامل کنید بنابراین مطابق تصویر زیر روی قسمت Update Account کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

11-در این صفحه باید یک آیدی یا نام برای پروفایل خود تعریف کنید،افراد دیگر در شبکه PSN شما را با این آیدی می بینند نه با ایمیل شما ، اگر آیدی پیشنهادی شما قبلا توسط فرد دیگری انتخاب شده باشد با پیغام خطا روبرو می شوید و باید یک آیدی دیگر انتخاب کنید بعد از تایید آیدی شما توسط سایت ، روی Continue کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

12-در این صفحه شما نام ، نام خانوادگی ، سوال امنیتی و پاسخ آن را مشخص می کنید ، دقت داشته باشید که انتخاب سوال امنیتی و جوابی که به آن می دهید خیلی مهم می باشد چراکه اگر زمانی اکانت شما هک شود یا رمز عبور خود را فراموش کنید و تقاضای بازیابی رمز عبور از سونی داشته باشید همین سوال را از شما می پرسد و شما باید دقیقا همان جوابی را که در اینجا داده اید را پاسخ دهید. بعد از تعریف این موارد روی Continue کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

13-همانطور که در مرحله 4 گفته بودیم شما در اینجا باید آدرس و مشخصاتی مانند کد پستی (Zip Code) ، شهر و ایالت را کامل کنید، به صورت پیش فرض ایالت همان جایی مشخص شده است که در مرحله 4 تعریف کرده بودید حالا به صفحه آدرس یابی که در مرحله 4 باز کرده بودید بازگردید و سایر مشخصات را از آنجا در این صفحه وارد کنید.

 Continue کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

 

14-در این صفحه می توانید مشخصات کردیت کارت خود را وارد کنید اما از آنجایی که ما در ایران از داشتن کردیت کارت های معتبر بین المللی محروم هستیم و اگر بخواهیم از فروشگاه آنلاین پلی استیشن خرید کنیم باید فقط از گیفت کارت های آماده استفاده کنیم ،روی گزینه No کلیک کرده و به صفحه بعد می رویم.

 Continue کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

 

15-این مرحله آخر است ، روی گزینه Finish کلیک کنید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

16-اکانت شما آماده است و می توانید روی کنسول خود فعال کنید.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن psn

 

امیدواریم که این آموزش مفید بوده باشد، لطفا سوالات و نظرات خود را در پایین مطلب به اشتراک بگذارید تا همه عزیزان استفاده کنند ، همکاران ما در بخش پشتیبانی در سریعترین زمان ممکن به سوالات و نظرات شما پاسخ می دهند.

 

 

 


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.