پاسخ بیشترین سوالات در مورد کنسول PS4

پاسخ بیشترین سوالات در مورد کنسول PS4

پاسخ بیشترین سوالات در مورد کنسول PS4

1396/10/13 18:05:51
10232
0 5

در روزهای گذشته عده زیادی از دوستان از طریق ایمیل و تیکت پشتیبانی با ما تماس گرفته و سوالات زیادی در مورد کنسول بازی PS4 پرسیده اند بنابراین تصمیم گرفتیم که مهم ترین و متداول ترین این سوالات را در یک مقاله کوتاه جمع آوری کرده و به همراه پاسخ کامل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم ، اگر شما هم قصد خرید کنسول پلی استیشن 4 را دارید و مانند خیلی از عزیزان سوالات زیادی در ذهن دارید پیشنهاد می کنیم سوال و جواب های زیر را مطالعه بفرمایید ، امیدواریم با مطالعه کامل این مطلب به پاسخ سوالات خود برسید.

سوال:ریجن(Region)در PS4 چیست؟

این کلمه به معنی منطقه میباشد ، اما کمپانی سونی با توجه به سیاست های تولید و عرضه کنسول بازی PS4 در مناطق مختلف جهان ، هر منطقه یا ریجن را در دنیا با عدد خاصی مشخص می کند که این عدد بر روی جعبه بسته بندی محصول درج می شود(شکل پایین) و پخش محصولات در سرتاسر جهان بر مبنای عدد ریجن آن انجام می شود.

ریجن در ps4

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید عدد ریجن در کنار تصویر کره زمین درج می شود.

ریجن در ps4
در کشور ما کنسول های PS4 معمولا با ریجن های زیر موجود می باشد:
ریجن 1 : مختص به فروش این محصول در آمریکا میباشد ( پشت جعبه محصول توضیحات مندرج به زبان انگلیسی میباشد.)
ریجن 2: مختص به فروش این محصول در اروپا میباشد( پشت جعبه محصول توضیحات مندرج به زبان های المانی - فرانسوی -هلندی و..میباشد.)
ریجن 3 : مختص به فروش این محصول در آسیا میباشد ( پشت جعبه محصول توضیحات مندرج به زبان ژاپنی میباشد.)
با توجه وسعت زیاد قاره آسیا ،کمپانی سونی این قاره را به دوبخش با ریجن های: 2 برای آسیای غربی و خاور میانه و ریجن 3 برای کشور های آسیای شرقی تقسیم بندی کرده است.
ریجن دیگر PS4 ریجن شماره 4 می باشد که به کشور هایی مانند استرالیا و نیوزلند ارسال می شوند و در ایران معمولا مشاهده نمی شود.

یک سوال بسیار متداول و مهم:

چه تفاوتی از نظر فنی و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری بین ریجن های مختلف PS4 میباشد و اختلاف قیمت بین ریجن های مختلف در ایران چه دلیلی دارد؟

دوستان تمامی ریجن ها از نظر مخشصات فنی کاملا یکسان بوده و هیچ گونه مزیت و برتری نسبت یکدگیر ندارند و یکی از دلایل اصلی اختلاف قیمت میان ریجن های مختلف عدم تناسب میان عرضه و تقاضا کالا در ایران میباشد.

 

سوال:آیا در بازی ها هم ریجن و دسته بندی وجود دارد؟
بله در مورد بازی ها هم ریجن و دسته بندی وجود دارد،در مورد بازی های PS4 این دسته بندی به 4 قسمت 3،2،1 و ALL تقسیم می شود.تصویر پایین بخشی از این دسته بندی را به شما نشان می دهد.

ریجن در PS4

سوال:آیا ریجن بازی و دستگاه باید یکی باشد؟برای آنلاین بازی کردن چطور؟

خیر ، شما می توانید هر بازی با هر ریجنی را چه به صورت دیسک و چه به صورت دیجیتال(اکانت و دیتا) روی هر کنسول با هر ریجنی بازی کنید به عنوان مثال تفاوتی ندارد که شما مالک یک دستگاه کنسول سفارش آسیا باشید و بازی شما سفارش اروپا باشد و بر عکس همچنین شما می توانید این بازی را بصورت آفلاین و آنلاین بازی کنید.

 

سوال:در هنگام خرید کنسول PS4 چگونه مشخصاتی مانند ریجن،مدل و یا مقدار حافظه هارد دستگاه را شناسایی کنیم؟

مطابق تصویر و توضیحات پایین شما می توانید ریجن، مدل و نوع هارد دستگاه رو از روی کدی که روی جعبه و بدنه کنسول درج می شود شناسایی کنید، این کد با حروف CUH شروع می شود.

سوالات PS4
CUH از 4 رقم و یک حرف تشکیل شده است که 4 رقم اول نشانه سری ساخت دستگاه و 2 رقم پایانی نشانه ریجن دستگاه میباشد برای نمونه CUH-1216A عدد 12 نشانه ی سری ساخت و عدد ۱۶ ریجن دستگاه و A حجم هارد دستگاه میباشد میباشد.
1216A : ریجن2 اروپا
1206A : ریجن 2 آسیا
1215A : ریجن 1 آمریکا
1200A : ریجن 2 آسیا
در انتهای کد حرف A و B میباشد که حرف A برای دستگاه 500 گیگ و حرف B برای دستگاه یک ترا استفاده می شود.

 

سوال: چرا ریجن 3 از همه ریجن ها قیمت پایین تری دارد ؟
این تفاوت قیمت به دلیل قیمت خرید اولیه کنسول ها میباشد و هیچ تفاوت سخت افرازی بین این ۳ ریجن نیست.

 

سوال:آیا درسته که بهترین ریجن کنسول PS4 ریجن 1 می باشد و بازی ها برای ریجن های دیگر کمتر هست؟
خیر ، تمام بازی های کنسول PS4 ریجن آزاد می باشد و همانطور که بالاتر توضیح دادیم هر بازی با هر ریجنی در هر کنسول با ریجن متفاوت قابل اجراست.

 

سوال: آیا زبان کنسول بازی PS4 در ریجن 3 چینی یا ژاپنی میباشد ؟
خیر در تنظیمات همه کنسول ها شما می توانید زبان های مختلفی را انتخاب کنید که در ایران معمولا زبان انگلیسی را انتخاب می کنند.

 

سوال:اگر از کنسول های ریجن 2 و یا 3 استفاده کنیم آیا برای خرید بازی به شکل دیجیتال از فروشگاه اینترنتی سونی(Playstation Store) باید با پرداخت ین یا یورو خرید خود را انجام دهیم؟
خیر این موضوع هیچ ارتباطی به ریجن کنسول شما ندارد و اینکه شما پرداخت خود را با چه نوع ارزی انجام دهید بستگی به آدرسی که در اکانت خود در هنگام ساخت آن وارد کرده اید دارد  برای نمونه اگر کنسول شما ریجن ۱ یا همون آمریکا باشد ولی شما آدرس را در هنگام ساخت اکانت کشور آلمان وارد کرده باشید فروشگاه سونی(Playstation Store) قیمت بازی ها رو به یورو برای شما نمایش میدهد یا بر عکس مثلا ریجن دستگاه شما 3 یا همون ژاپن باشه و شما آدرس را در هنگام ساخت اکانت یکی از شهر های آمریکا وارد کرده باشیدفروشگاه سونی بازی ها رو به قیمت دلار آمریکا به شما نمایش خواهد داد.

 

سوال:آیا حقیقت دارد که کنسول ریجین یک ( آمریکا ) از ریجن دو ( اروپا ) و سه ( ژاپن ) کیفیت بهتری داره ؟
خیر کیفیت ساخت تمامی ریجن ها درست مانند هم بوده و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

 

سوال:آیا برای کنسول بازی PS4 باید آداپتور برق تهیه کنیم؟

خیر این کنسول دارای مبدل برق داخلی بوده و در هیچ کدام از مدل ها و ریجن ها نیازی به مبدل برق ندارد.

 

سوال:آیا کنسول PS4 کپی خور شده؟

خیر هیچ کدام از مدل ها و ریجن های این کنسول کپی خور نشده اند.

 

سوال:آیا تفاوت نرم افزاری یا کاربردی خاصی بین ریجن های مختلف وجود ندارد؟

تنها تفاوت میان ریجن ها این هست که در کنسول های ریجن 3 شما با کلید O روی دسته اینتر می کنید و در ریجن های دیگر با کلید X البته این موضوع فقط در منوی دستگاه بدین شکل میباشد و در محیط های بازی همه کنسول ها با هر ریجنی مانند هم هستند.

 

سوال:علت تفاوت قیمت میان ریجن های مختلف در ایران چیست؟

دلیل قانع کننده ای برای این موضوع نمی توان پیدا کرد و بیشتر اختلاف قیمت به علت عدم آگاهی خریدار و سوء استفاده بعضی از فروشندگان از این موضوع می باشد همچنان تفاوت قیمت ها در بعضی موارد می تواند مربوط به موجودی و مقدار تقاضای ریجنی خاص در بازار باشدو یک موضوع دیگر اینکه به علت هزینه فرستاده شدن کنسول های ریجن 1 از کشور تولید کننده یعنی چین به کشور مقصد یعنی آمریکا و سپس حمل این کنسول ها به ایران، به علت هزینه حمل و نقل بالاتر این ریجن نسبت به سایر ریجن ها معمولا قیمت بالاتری در کشور ما دارد.

 

سوال:در نهایت پیشنهاد شما خرید چه ریجنی از کنسول PS4 می باشد؟
با توجه به توضیحاتی که داده شد شما می توانید هر ریجنی که دوست دارید را تهیه کنید فقط باید در نظر داشته باشید که هیچ تفاوتی بین ریجن های مختلف وجود ندارد.

 

سوال:با توجه با بالا بودن قیمت بازی های PS4 آیا شما استفاده از اکانت های هکی که امروزه در بازار زیاد استفاده میشه رو پیشنهاد میدید؟

خیر به هیچ عنوان این اکانت ها می توانند مشکلاتی برای اکانت و کنسول شما بوجود آورند.

 

سوال:آیا جعبه های کنسول PS4 در هنگام خرید باید پلمپ باشد ؟
کنسول های معمولی PS4 که در ایران هم بیشتر از این مدل ها وجود دارد دارای پلمپ خاصی نمی باشند.

 

سوال: چطور می توان تشخیص داد که کنسول ریجن 2 که خریداری کرده ایم ریجن اروپاست یا آسیا؟
ساده ترین راه این است کلیک یا اینتر روی منوی کنسول های ریجن 2 اروپا با X هست ولی در ریجن 2 اسیا با O .

 

سوال:آیا ممکنه کنسول ریفرش شده رو به جای آکبند به فروش برسانند؟چگونه می توان  این دو را تشخیص داد؟

متاسفانه کنسول های دسته دوم آکبند شده و یا ریفرش شده در بازار موجود میباشد و تشخیص تفاوت آنها با کنسول های آکبند و سالم کار ساده ای نیست اما بهترین راه خرید از فروشگاه های معتبر و تهیه کنسول های سری جدید که CUH آنها با عدد 12شروع می شود، میباشد مانند CUH1216

دوستان عزیز در صورتی که جواب سوالات شما در این متن وجود ندارد و یا نیاز به مشاوره بیشتر برای خرید کنسول بازی PS4 ، می توانید از طریق تیکت پشتیبانی و یا تماس مستقیم تلفنی ، با کارشناسان شرکت راشا گیم مشاوره بفرمایید.

تلفن تماس:77546595-021


برای ثبت نظر ابتدا باید ثبت نام کرده سپس ورود نمایید با تشکر.